Tweede versie NOW vanaf deze maandag aan te vragen
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - Bedrijven die gebruik willen maken van de tweede editie van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW 2.0) kunnen vanaf maandagochtend een aanvraag indienen. De tweede versie van de NOW heeft als doel om zoveel mogelijk werkgelegenheid te behouden.
Ten opzichte van de eerste NOW-regeling hoeven bedrijven bij de tweede versie geen ontslagboete meer te betalen. Deze lag bij NOW 1.0 nog op 150% van het loon van een ontslagen werknemer.
De NOW 2.0 geldt voor een periode van 4 maanden en richt zich op omzetdalingen vanaf 1 juni. De regeling is bedoeld voor ondernemers die tussen 1 juni en 30 november 2020 te maken krijgen met minimaal 20% omzetverlies.
De NOW 2.0 biedt een bijdrage in de loonkosten voor de maanden juni tot en met september voor bedrijven die het personeel blijven doorbetalen.
Noodlijdende ondernemers kunnen via de nieuwe regeling tot 90% (bij 100% omzetverlies) compensatie ontvangen. Het percentage is afhankelijk van het geleden omzetverlies.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan