Kabinet zet in op afschaffing 500 euro-biljet in strijd tegen witwassen
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - In de strijd tegen witwassen wordt het verboden dat handelaren meer dan 3.000 euro aan contanten aannemen. Daarnaast moet het biljet van 500 euro verdwijnen en moeten banken "ongebruikelijke" klanten weren.
Dat zijn de voorstellen uit een pakket maatregelen van minister Wopke Hoekstra (Financiën) en minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid), dat maandag naar de Tweede Kamer is gestuurd. Volgens de bewindslieden zijn deze extra stappen nodig om het criminelen lastiger te maken.
"Witwassen is een heel groot probleem dat gezamenlijk moet worden aangepakt", aldus Hoekstra. Het kabinet en allerlei andere instanties slaan daarom de handen ineen "om ervoor te zorgen dat criminelen geen voet aan de grond kunnen krijgen in ons financieel stelsel". Bovendien is er centraal toezicht vanuit Europa nodig, aldus het kabinet.
In Nederland wordt jaarlijks naar schatting 16 miljard euro witgewassen.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan