Stuurgroep: technologie draagt aantoonbaar bij aan hogere controlekwaliteit
bron: NBA
AMSTERDAM - Technologie draagt aantoonbaar bij aan hogere controlekwaliteit. Dat is de conclusie van de Stuurgroep Publiek Belang (SGPB) in een nieuwe publicatie over de impact van technologie op de accountantscontrole.
Tempoverschillen
Doel van de publicatie door de stuurgroep is, naast het geven van inzicht in hoe technologie het beroep beïnvloedt, om te analyseren hoe het staat met de adoptie van technologie in de praktijk. Volgens de stuurgroep worden technologische mogelijkheden door het accountantsberoep "vol enthousiasme omarmd", maar is wel duidelijk sprake van tempoverschillen.
Door de opkomst van technologie komt duidelijk naar voren dat accountants minder steunen op controles en procedures van opdrachtgevers, maar op basis van digitale data meer naar eigen waarnemingen doen.
Artificial Intelligence / boekhoudrobots
De toekomst van de audit is veelbelovend, aldus de stuurgroep. Door het inzetten van Artificial Intelligence kunnen accountants in de toekomst patronen herkennen die anders niet zichtbaar zijn. Ook algoritmes kunnen hier een belangrijke rol in spelen. Aan zulke technologische ontwikkelingen wordt volgens de publicatie "op diverse plekken door accountantskantoren voortvarend gewerkt".
Bron: Stuurgroep Publiek Belang, Accountant.nl, NBA
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan