'Financiële markten doorstaan onrustige politieke tijden'
bron: AccountancyWorld
NEW YORK - De financiële markten hebben de politiek onrustige afgelopen maanden goed doorstaan. De verkiezing van Donald Trump als nieuwe president van de Verenigde Staten zorgde voor een enorme verschuiving op de markten, waardoor het vooruitzicht dat de rente nog jaren heel laag blijft mogelijk moet worden geschrapt. Maar die verschuivingen worden vooralsnog goed opgevangen, aldus de Bank van Internationale Betalingen (BIS).
Afgelopen kwartaal viel vooral de bescheiden rol van centrale banken op, stelde BIS-hoofdeconoom Claudio Borio. In plaats van alleen te reageren op de woorden en maatregelen van centrale bankiers, leken marktpartijen volgens hem zelf het heft in handen te nemen.
Het moet echter nog blijken of er nu ook sprake is van een definitieve verschuiving, stelt de BIS, die fungeert als samenwerkingsverband van 's werelds belangrijkste centrale banken.
Sinds de verkiezing van Trump zijn obligatierentes wereldwijd stevig opgelopen en hebben aandelenmarkten en forse opmars ingezet. Beleggers anticiperen daarmee volgens de BIS op de door Trump beloofde overheidsinvesteringen, die de economische groei in de VS een flinke stimulans moeten geven.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
08 okt Smids & Schakel Accountants en Adviseurs sluit zich aan bij PIA Group
-
08 okt De toekomst van administratie is samenwerken
-
08 okt CFO’s zetten volledig in op AI
-
08 okt Dag van de mkb accountant
-
08 okt Webinar: Advanced module Compliance Manager
-
07 okt Moore wordt Auren samen met Europese partnerkantoren
-
07 okt Middelgrote accountants in VS willen meer samenwerken binnen internationale netwerken
-
07 okt Oprichters onthullen Accountee: een AI-laag over de software die kantoren al hebben
-
07 okt 3 manieren waarop kantoren met +100 klanten stressvrij de btw-maand doorkomen
-
07 okt Doe mee aan het Benchmarkonderzoek Accountancy 2026 - 2027
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan