Technologische vooruitgang kost vooral banen in financiële sector
bron: AccountancyWorld
ROTTERDAM - Technologische vernieuwing kostte de afgelopen drie jaar vooral banen in de financiële sector en de verzekeringssector. De werkgelegenheid in deze sectoren daalde in deze periode met 9 procent, aldus onderzoek van de Rotterdam School of Management en Erasmus University (RSM).
Een meerderheid van managers in de sector verwacht bovendien dat de werkgelegenheid verder zal afnemen door de zogenoemde "vierde industriële revolutie". De werkgelegenheid in de financiële sector staat al langer onder druk, zeggen de onderzoekers die wijzen op de recente reorganisaties bij banken zoals ABN Amro.
"Consumenten regelen steeds meer bankzaken online", aldus onderzoeksleider Henk Volberda. "Ook hebben de banken te maken met concurrentie van nieuwe bankinitiatieven van bedrijven zoals Google en Bunq." Volberda verwacht dat banken een soort databank worden, waarbij bestaande activiteiten meer geautomatiseerd worden.
"Nieuwe technologieën, zoals blockchain, kunnen mogelijk bepaalde bankactiviteiten zelfs overbodig maken. Dat heeft zijn weerslag op de bestaande werkgelegenheid in de sector."
Laatste nieuws
-
08 okt Vijf tips voor beter debiteurenbeheer
-
08 okt Smids & Schakel Accountants en Adviseurs sluit zich aan bij PIA Group
-
08 okt De toekomst van administratie is samenwerken
-
08 okt CFO’s zetten volledig in op AI
-
08 okt Dag van de mkb accountant
-
08 okt Webinar: Advanced module Compliance Manager
-
07 okt Moore wordt Auren samen met Europese partnerkantoren
-
07 okt Middelgrote accountants in VS willen meer samenwerken binnen internationale netwerken
-
07 okt Oprichters onthullen Accountee: een AI-laag over de software die kantoren al hebben
-
07 okt 3 manieren waarop kantoren met +100 klanten stressvrij de btw-maand doorkomen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan