Onderzoek: 'Informatie bij complexe financiële producten beschermt onvoldoende'
bron: AccountancyWorld
GRONINGEN - Carien de Jager van de Rijksuniversiteit Groningen concludeert in een promotieonderzoek dat financiële bijsluiters bij complexe financiële producten hun doel voorbijschieten, waardoor mensen nog steeds veel risico op verliezen lopen.
Volgens de Jager zijn deze documenten ongeschikt om consumenten te beschermen en verwacht de overheid er te veel van. De Jager onderzocht tien verschillende Nederlandse, Duitse, Engelse en Europese informatiedocumenten.
Complexe financiële producten zijn zogeheten combinatieproducten waarbij belegd wordt, zoals beleggingsfondsen en levensverzekeringsovereenkomsten met een beleggingscomponent.
"Een groot deel daarvan is ongeschikt voor consumenten. Ook het leveren van informatie helpt daar weinig aan", aldus De Jager.
Daarnaast zijn de bijsluiters vaak niet begrijpelijk vanwege te veel technische termen, lange zinnen en moeilijke woorden. Volgens De Jager kan de informatie begrijpelijker gemaakt worden, bijvoorbeeld met eenvoudig taalgebruik en afbeeldingen in plaats van tekst.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan