FRC-voorzitter wil onderzoek naar 'audit only' voor big four
bron: AccountancyWorld
LONDEN - De Britse toezichthouder Financial Reporting Council (FRC) wil onderzoek doen naar een 'audit only'-model voor de big four. In het Verenigd Koninkrijk wakkert de kritiek aan op de grootste accountantsorganisaties.
De FRC wil het audit-only model onderzoeken als mogelijkheid om een einde te maken aan de dominantie positie van de big four op de controlemarkt, aldus Stephen Haddrill bestuursvoorzitter van de FRC.
In de UK is een hevige discussie ontstaan over de rol van de big four in een aantal grote schandalen.
"Het vertrouwen in audit loopt terug en ik denk dat de sector daar met spoed iets aan moet doen", aldus Haddrill in een interview met de Financial Times. De big four controleert op negen bedrijven na de complete FTSE 350 op de Londense stock exchange.
Dit terwijl de verplichte roulatie in het Verenigd Koninkrijk van tien jaar iets aan die dominantie positie had moeten doen. "Er is alleen niet meer concurrentie ontstaan. Dus wat mij betreft moeten we de zaak nu opnieuw bekijken", aldus Haddrill.
Bron: Financial Times
Laatste nieuws
-
17 apr Er stoppen minder ondernemers
-
17 apr Btw-aangifte zorgt in januari voor topdrukte bij accountants- en administratiekantoren
-
17 apr Zo regelt We Do Finance de urenregistratie
-
17 apr Eenvoudig en gestructureerd de jaarrekening opstellen met Visma eAccounting Online Samenstel-Assistent
-
17 apr 8 handige sales en marketing handvatten en methodes voor accountants
-
16 apr PwC gaat consultancy divisie hervormen
-
16 apr Belastingdienst per 1 mei over naar Rabobank
-
16 apr Europese Commissie wil soepelere regels voor fusies
-
16 apr Webinar: Hoe organiseer je een modern accountantskantoor
-
16 apr Loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan