Belastingdienst wil strengere regels voor allerrijksten
bron: AccountancyWorld
APELDOORN - De Belastingdienst onderzoekt de mogelijkheden of er eenduidige en strengere richtlijnen moeten komen voor zeer rijke Nederlanders. Aldus de Volkskrant op basis van documenten die de krant in handen heeft gekregen door een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur.
Een speciale afdeling bij de Belastingdienst, het Programma Zeer Vermogende Personen (ZVP), blijkt aan te lopen tegen aangiftetrucs die specifiek zijn voor deze groep.
Nederlandse multimiljonairs zouden hun belastingafdracht aanzienlijk drukken door privékosten op te voeren als bedrijfskosten en die dan af te trekken. Maar wat als privé of zakelijk wordt gezien, hangt af van de coulance van de individuele belastingambtenaren, aldus de Volkskrant.
De Belastingdienst wil volgens de krantde regels aanscherpen over de kosten die nu door veel rijken worden opgevoerd als bedrijfskosten maar daar eigenlijk niet onder vallen.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan