Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan
bron: AccountancyWorld
Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van AI opschalen. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.
"AI, data en andere nieuwe technologieën veranderen de manier waarop klanten willen bankieren en het werk van onze medewerkers", aldus topman Stefaan Decraene.
De CEO denkt dat dorde grotere inzet van AI op termijn ook banen geschrapt worden, maar dat is volgens hem niet het doel. "De doelstelling hier is eigenlijk wel onze interne processen optimaliseren". Ook wil de bank onder meer zijn platform voor mkb klanten toegankelijker maken. "Gaat het op termijn leiden tot nog een verdere daling van het personeel? Ja. Gaan dat gigantische getallen zijn? Nee", aldus Decraene. Rabobank boekte bijna 2,7 miljard euro winst.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan