Hyarchis introduceert speech to text in Compliance Manager: accountants besparen twintig minuten per dossier

Hyarchis, onderdeel van Blinqx Accountancy & Tax en toonaangevende leverancier van KYC-software voor de accountancysector, introduceert speech to text als nieuwe functionaliteit binnen de Compliance Manager. Accountants kunnen hiermee gesproken informatie — zoals de bedrijfsstructuur van een nieuwe klant — direct laten verwerken tot gestructureerde data, zonder een woord te hoeven typen.

De functionaliteit bevindt zich in de afrondende fase van de bèta en wordt komende maanden breed uitgerold.

Twintig minuten per dossier terug

De aanleiding is concreet. Uit praktijkdata van Hyarchis blijkt dat een assistent-accountant gemiddeld twintig minuten per dossier kwijt is aan het handmatig vastleggen van klantinformatie — een essentieel maar tijdrovend onderdeel van het KYC-proces. Bij een gemiddeld uurtarief van € 60 vertegenwoordigt dit een kostenpost van circa € 20 per dossier.

Met speech to text vervalt deze handmatige stap. De accountant spreekt, de Compliance Manager structureert. De vastgelegde informatie is direct beschikbaar voor verdere verwerking binnen het compliance-dossier.

"Accountants die nog handmatig invoeren, lopen achter"

Michel Jongboer, CEO van Hyarchis: "Wij zien dat accountants nog veel tijd besteden aan het handmatig invoeren van gegevens. Met de introductie van speech-to-text zetten we een nieuwe stap: minder typen en meer praten. Daarmee verlagen we de administratieve last en verhogen we de kwaliteit van vastgelegde informatie."

"Accountants willen zich meer richten op advisering en minder op administratieve handelingen. Technologie moet daarin faciliteren, niet belemmeren. De inzet van AI is geen toekomstmuziek meer, maar dagelijkse realiteit. Wij zien het als onze rol om deze technologie praktisch toepasbaar te maken voor accountants."

Gratis testen tot 1 september 2026

Om de adoptie te verlagen en kantoren laagdrempelig te laten kennismaken, stelt Hyarchis de speech to text functionaliteit beschikbaar voor zowel bestaande als nieuwe klanten via een trialperiode tot 1 september 2026. Er zijn geen kosten verbonden aan het gebruik gedurende deze periode.

Meer informatie over de commerciële invulling na de trialperiode volgt later dit jaar

Verdere innovaties in het najaar

De introductie van speech to text is onderdeel van een bredere productroadmap. In het najaar van 2026 kondigt Hyarchis aanvullende AI-functionaliteiten aan binnen de Compliance Manager, met verdere automatisering en datagedreven werken als speerpunt.

 

Bron: Blinqx Accountancy & Tax - partner AccountancyWorld

Laatste nieuws