Webinar: internationale verzekeringsplicht in de IB-aangifte
bron: AccountancyWorld
In 2026 vraagt de Belastingdienst extra aandacht voor de verzekeringsplicht van niet-inwoners bij het invullen van de aangifte inkomstenbelasting. Juist op dit punt worden in de praktijk regelmatig fouten gemaakt, met vertragingen en vragen achteraf als gevolg.
Om adviseurs hierbij te ondersteunen, organiseert Fiscount op 22 april om 09:30 uur het webinar Internationale verzekeringsplicht in de IB-aangifte.
Tijdens deze online sessie krijgen deelnemers helder inzicht in de regels rondom de volksverzekeringen en de Zorgverzekeringswet (Zvw) bij grensoverschrijdende situaties. Aan de hand van praktische voorbeelden en veelgemaakte fouten wordt uitgelegd hoe de juiste keuzes worden gemaakt in de aangifte en hoe verzekerings- en premiegegevens correct worden vastgelegd.
Onder andere komt aan bod:
· Wanneer een niet-inwoner verzekerd en premieplichtig is bij werken in Nederland
· Welke vragen in de aangifte inkomstenbelasting hierbij relevant zijn
· De verzekeringsplicht bij werken in meerdere landen
· Het bepalen van de juiste verzekeringsperiode en het premie-inkomen
· De gevolgen van uitkeringen, zoals ZW, AOW en WIA
· De betekenis van de A1-verklaring
· De impact van thuiswerken op de verzekeringsplicht
Na afloop zijn deelnemers in staat om de verzekeringsplicht van niet-inwoners correct te beoordelen en fouten in de aangifte inkomstenbelasting te voorkomen.
Bron: Fiscount - partner AccountancyWorld
Laatste nieuws
-
20 apr Is het voorzien van managementinformatie in de dienstverlening van jouw accountantskantoor opgenomen?
-
17 apr Er stoppen minder ondernemers
-
17 apr Btw-aangifte zorgt in januari voor topdrukte bij accountants- en administratiekantoren
-
17 apr Zo regelt We Do Finance de urenregistratie
-
17 apr Eenvoudig en gestructureerd de jaarrekening opstellen met Visma eAccounting Online Samenstel-Assistent
-
17 apr 8 handige sales en marketing handvatten en methodes voor accountants
-
16 apr PwC gaat consultancy divisie hervormen
-
16 apr Belastingdienst per 1 mei over naar Rabobank
-
16 apr Europese Commissie wil soepelere regels voor fusies
-
16 apr Webinar: Hoe organiseer je een modern accountantskantoor
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan