AFM vraagt aandacht voor nieuwe verslaggevingsregels
bron: AFM
AMSTERDAM - Bedrijven en beleggers zijn nog onvoldoende geïnformeerd over de mogelijke impact van de nieuwe verslaggevingsregels over financiële instrumenten (IFRS 9) en omzetverantwoording (IFRS 15), die komende maand van toepassing worden. Er is een start gemaakt met het opnemen van niet-financiële informatie in het jaarverslag. Dit blijkt uit de resultaten van twee self assessments die de AFM heeft gepubliceerd.
Nieuwe regels treden binnenkort in werking
De nieuwe standaarden IFRS 9 ‘Financiële Instrumenten’ en 15 ‘Omzet’ zijn vanaf 1 januari 2018 verplicht, voor IFRS 16 ‘Leases’ geldt dat een jaar later. Daarnaast moeten vanaf het boekjaar 2017, Organisaties van Openbaar Belang (OOB’s) met meer dan 500 medewerkers, rapporteren over niet-financiële informatie in hun jaarverslag. Bijvoorbeeld over risico’s en prestaties op het gebied van milieu, sociaal- en personeelsbeleid, de naleving van mensenrechten en de bestrijding van corruptie en omkoping.
In 2018 toetst AFM de naleving
De AFM verwacht in de jaarrekeningen 2017 een kwantitatieve toelichting op de effecten van de invoering van IFRS 9 en 15. Dat geldt ook voor IFRS 16, waar deze vervroegd wordt toegepast.
De AFM gaat in 2018 de naleving van de nieuwe regels rondom niet-financiële informatie toetsen. De AFM raadt ondernemingen aan de EU-Richtsnoeren en de aanbevelingen van de Task Force on Climate Related Financial Disclosures hierbij te betrekken.
Lees hier het volledige bericht.
Bron: AFM
Laatste nieuws
-
05 jun Voordelen van PSD2 voor accountants en ondernemers
-
05 jun Ernesto Lopez Vega (Qwoater) over de Document Hub: één centrale plek voor al je klantdossiers
-
05 jun Whitepaper: Voordelen van online salarissoftware
-
05 jun Investeren in een slimme samenwerking loont, maar weet je klant dit ook?
-
05 jun Abonnementsvorm binnen mijn accountantskantoor, wel of niet doen?
-
04 jun Overnames in accountancy worden vooral gefinancierd door private equity
-
04 jun Mkb’ers lopen gemiddeld €20.000 mis en bijna de helft weet het niet eens
-
04 jun Hoe de werkplek van zakelijk en financieel dienstverleners er in 2027 uitziet
-
04 jun 5 manieren waarop accountants AI voor zich kunnen laten werken
-
04 jun Partner Event van Becky.works brengt Nederlandse accountantskantoren naar Sarajevo
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan