'VOC was het allergrootste beursfonds ooit'
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - De VOC was verreweg het grootste beursgenoteerde bedrijf dat ooit heeft bestaan. De Nederlandse Verenigde Oostindische Compagnie was aanzienlijk groter dan de huidige giganten op de beurs zoals Apple en Microsoft, aldus een berekening van Visual Capitalist.
De VOC was in 1637 op de beurs 78 miljoen gulden waard. Als je dat omrekent naar nu, dan zou dat circa 6,7 biljoen euro zijn. Daarbij is gerekend met een inflatie van iets meer dan 3 procent per jaar. Aldus een berekening van RTL Beurs.
De VOC was verreweg het grootste beursgenoteerde bedrijf dat ooit heeft bestaan
Met de beurswaarde van de hele VOC in 1637 zou je nu 20 van de allergrootste bedrijven ter wereld kunnen kopen. Zoals Apple, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Amazon, Facebook en Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van Warren Buffett, Alibaba, Tencent, Wells Fargo, Samsung, ExxonMobil, Johnson & Johnson, Bank of America, Walmart, Visa, Chevron, AT&T, McDonalds, Netflix en Tesla.
Bron: RTL Beurs
Laatste nieuws
-
09 okt Van Wezel en De Hooge Waerder bundelen de krachten
-
09 okt PwC Nederland investeert verder in innovatie
-
09 okt Bijna de helft van de salarisprofessionals ervaart toenemende administratieve lasten rond de loonaangifte
-
09 okt De accountancy over vijf jaar
-
09 okt Britse beroepsorganisatie wil dat accountants beter betaald worden voor duurzaamheidswerk
-
09 okt Innovation Day Accountancy
-
08 okt Van Gastel & Neijnens sluit zich aan bij ETL Nederland
-
08 okt Vijf tips voor beter debiteurenbeheer
-
08 okt Smids & Schakel Accountants en Adviseurs sluit zich aan bij PIA Group
-
08 okt De toekomst van administratie is samenwerken
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan