Nederlandse export van goederen stijgt opnieuw
bron: AccountancyWorld
De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen. De groei viel wel iets kleiner uit dan een maand eerder. Volgens het CBS werden er vooral meer delfstoffen, machines en (basis)metaalproducten uitgevoerd. De groei kwam uit op 2,4 procent.
In juni steeg de goederenexport met 2,7 procent en in mei met 0,8 procent. De export van goederen maakt bijna driekwart uit van de totale export. Over de export van diensten rapporteert het CBS niet maandelijks. Over de totale export wordt per kwartaal en per jaar gerapporteerd.
De goederenimport was in juli 4,7 procent hoger dan een jaar eerder. Volgens het CBS werden er vooral meer chemische producten, delfstoffen en elektrotechnische apparaten ingevoerd.
Het CBS meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens de exportradar zijn de omstandigheden voor de export in september minder ongunstig dan in juli. Dat komt vooral doordat het producentenvertrouwen in de eurozone gestegen is.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
10 apr Blinqx benoemt Jeroen van Eijk tot nieuwe Chief Product Officer
-
10 apr Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent
-
10 apr De voordelen van AI voor accountants op een krappe arbeidsmarkt
-
10 apr De allround adviseur: waarom brede expertise de toekomst is in accountancy
-
10 apr De werkkostenregeling (WKR): wat zijn precies de regels?
-
10 apr Stressvrij aangifteproces in 2026? Bekijk deze 4 tips
-
10 apr Meer resultaat uit dezelfde werkdag: zo creƫren accountants ruimte zonder extra uren
-
09 apr SRA: lonen in accountancy stijgen met 6%
-
09 apr Kabinet schrapt 97 regels voor ondernemers
-
09 apr Voorlichtingsbijeenkomst Route naar de AA-titel
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan