Prijsstijgingen verhogen omzet detailhandel vooral in de foodsector

De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, aldus het CBS. Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.

Winkels in voeding en genotsmiddelen zetten in het eerste kwartaal 2,7 procent meer om in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. De omzet van supermarkten steeg met 2,5 procent, die van speciaalzaken met 4,1 procent. Het aantal verkochte goederen in deze sector daalde juist, aldus het CBS.

De omzet in de non-foodsector steeg met 3,4 procent. Deze sector verkocht juist 5,5 procent meer goederen. Vooral drogisterijen, schoenenwinkels en winkels in recreatieartikelen zetten volgens het CBS meer om. Dit in tegenstelling tot winkels in consumentenelektronica en verkopers van huishoudartikelen, zoals meubels en verlichting. Daar daalde de omzet met respectievelijk 5,9 procent en 8,1 procent.

Verder meldt het CBS dat de onlineomzet relatief sterk steeg, met 5,2 procent op jaarbasis. De omzet van webshops die uitsluitend online verkopen steeg met bijna 8 procent. Detailhandelaren die hun producten online en in fysieke winkels verkopen, zagen de online geboekte omzet met 1,5 procent stijgen.

 

Bron: ANP

 

Laatste nieuws