VS opnieuw grootste internationale investeerder in Nederland
bron: AccountancyWorld
De Verenigde Staten waren vorig jaar opnieuw de grootste internationale investeerder in Nederland blijkt uit cijfers van De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens DNB staan de VS eigenlijk al jaren bovenaan in de lijst. Nu zijn de cijfers wel extra relevant vanwege de dreiging van een handelsoorlog met de VS.
Eind 2024 hadden de VS 1822 miljard euro geïnvesteerd in Nederland. Dit ging voor een groot deel om investeringen van Amerikaanse multinationals in Nederlandse dochterbedrijven. Het geïnvesteerde geld stroomde Nederland deels ook weer uit naar bedrijfsonderdelen in andere landen.
Andersom investeerde Nederland 1496 miljard euro in de VS, waardoor het zogenoemde netto extern vermogen uitkwam op min 326 miljard euro. Volgens DNB wil dat zeggen dat het Nederlandse bedrijfsleven en de kapitaalmarkt relatief sterk met die in de VS verweven zijn. Andere landen die hoog staan op de lijst zijn Luxemburg, met veel internationale beleggingsfondsen, en Duitsland.
Laatste nieuws
-
05 dec Accountants kunnen efficiënter en slimmer werken met innovaties van Exact
-
05 dec Documents First: de slimste stap die je nog niet hebt gezet
-
05 dec VS opnieuw grootste internationale investeerder in Nederland
-
05 dec Eenvoudig en gestructureerd de jaarrekening opstellen met Visma eAccounting Online Samenstel-Assistent
-
04 dec Aan alle accountants en bedrijfsadviseurs
-
04 dec EFRAG brengt nieuwe standaarden uit voor duurzaamheidsverslaggeving
-
04 dec Trippel aaa & triacc: Door de Document Hub werken we nu in de cloud
-
04 dec Hermans & Partners sluit zich aan bij PIA Group
-
04 dec Resultaten NBA Diversiteitsmonitor bekend
-
04 dec De voordelen van AI voor accountants op een krappe arbeidsmarkt
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan