Topman KPMG US pleit voor hervormingen
bron: AccountancyWorld
In de VS kiezen steeds minder studenten voor het accountantsberoep. Om problemen in de toekomst te voorkomen zijn stevige hervormingen nodig. Dat zegt topman Paul Knopp van KPMG US in de Financial Times.
De topman van KPMG US zegt dat de sector het snel eenvoudiger en goedkoper moet maken om accountant te worden. Als eerste big four kantoor steunt Knopp het schrappen van een extra jaar verplichte studie voor het mogen uitoefenen van het beroep, bovenop de reguliere vierjarige bacheloropleiding. In plaats daarvan pleit hij voor een werkjaar voor het opdoen van praktijkervaring.
Knopp stelt in het interview dat de big four nu nog wel voldoende aanbod van afgestudeerden hebben, maar het aantal accountancystudenten is in de VS gedaald tot het laagste niveau in vijftien jaar.
In 2022 legden ruim 67.000 studenten het CPA-examen af, waar dat er in 2016 nog zo'n honderdduizend waren. Tegelijk heeft ongeveer 75 procent van de bestaande CPA's de pensioengerechtigde leeftijd bereikt of bereikt die binnen enkele jaren.
Volgens Knopp zijn ook de kosten om CPA te worden te hoog geworden. Het helpt volgens hem om het extra studiejaar te schrappen en jonge accountants eerder in de praktijk te laten beginnen bij een kantoor.
Laatste nieuws
-
10 dec Erik Ziengs, voorzitter van ONL voor ondernemers op de Dag van de mkb-accountant
-
10 dec Benchmark kantoorcijfers: Productiviteit blijft stevig stijgen bij accountants- en administratiekantoren
-
10 dec Van kwaliteitsbeheersing naar kwaliteitsmanagement
-
10 dec Bedrijfspand kopen of huren? Een financiële afweging voor ondernemers
-
10 dec Middelgrote accountants in VS willen meer samenwerken binnen internationale netwerken
-
10 dec Optimaliseer bedrijfsprocessen voor een hoger rendement
-
09 dec Topman KPMG US pleit voor hervormingen
-
09 dec Omzet accountancy 6,2 procent hoger
-
09 dec Hoe Abin zijn auditcapaciteit opschaalt met een nearshoringteam
-
09 dec ING: accountantstarief opnieuw 4% omhoog
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan