Minder enveloppen besparen Belastingdienst 1,9 miljoen euro

De Belastingdienst bespaart dit jaar 1,9 miljoen euro doordat steeds meer Nederlanders kiezen voor digitale post. Inmiddels hebben bijna vier miljoen mensen aangegeven berichten van de Belastingdienst via de Berichtenbox van MijnOverheid te willen ontvangen, aldus Nu.nl.

Daardoor hoefde de Belastingdienst 4,4 miljoen brieven minder te versturen. De besparing zit in de lagere kosten voor het drukken en verzenden van de post.

De Belastingdienst begon eind vorig jaar met het gefaseerd aanbieden van de keuze tussen papieren en digitale post. De invoering startte bij de inkomensheffing. In april werd de mogelijkheid uitgebreid naar aanslagen inkomstenbelasting voor particulieren. De Belastingdienst verwachtte toen dat daardoor ongeveer negen miljoen brieven minder per post zouden worden verstuurd.

Laatste nieuws